ثبت سفارش در سامانه IPValid

آموزشتکنولوژیخدماتدیجیتال مارکتینگ

آشنایی با الگوریتم پاندا در گوگل

الگوریتم پاندا
الگوریتم پاندا

باغ وحش گوگل چیست؟

الگوریتم های پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار تا به امروز تنها حیوانات این باغ وحش هستند و با توجه به ادامه این روند بدیهی است در آینده حیوانات دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.

البته جدیداً صحبت از الگوریتم جدیدی نیز شده است که کبوتر نام دارد.

 آشنایی با این الگوریتم ها امروزه برای هر شخصی که یک وب سایت دارد یک ضرورت تلقی میشود، زیرا اگر قوانین پاندا یا پنگوئن و یا مرغ مگس خوار را رعایت نکنید به زودی توسط این حیوانات از دنیای وب محو خواهید شد. در این قسمت الگوریتم پاندا و راه های بهینه سازی وب سایت توسط این الگوریتم را توضیح خواهیم داد.

گوگل پاندا

گوگل پاندا نام الگوریتم جدید شرکت گوگل در رتبه بندی صفحات است که برای اولین بار در فوریه 2011  آغاز به کارکرد.

 این الگوریتم نتایج جستجو را تا حدی تغییر داده و به شدت با متن های کپی شده و کم ارزش مبارزه می کند.

در فروردین ماه 1391 بود که تأثیرات این الگوریتم روی زبان پارسی توسط مدیران سایتهای ایرانی نیز مشاهده شد و این موضوع باعث گردید سایتهایی که متن دیگر سایتها را کپی میکردند در نتایج گوگل به شدت اُفت کنند و یا حذف شوند.

5 راهکار کلی برای بهینه سازی وب سایت خود بر اساس الگوریتم گوگل پاندا وجود دارد:

1. افزایش زمان ماندگاری در سایت

پاندا به مقدار زمانی که افراد در وب سایت شما می مانند اهمیت میدهد، از نظر آن وب سایتهایی که دارای طراحی استاندارد باشند و اصول سئو را به درستی رعایت کرده باشند و همچنین مطالب مفیدی که کاربران به دنبال آن هستند را ارائه بدهد میتوانند افراد زیادی را به خود جذب کنند. پس قطعاً وقتی افراد وارد آن سایتها شوند مدتی را در آن وب سایت ها می مانند و از آن بهره می برند، اما اگر سایتی فقط سعی کرده باشد کاربر را به سمت خودش  هدایت کند و مطلب مورد نظر را ارائه ندهد قطعاً کاربر سریع آن را می بندد.

پاندا رتبه سایتهایی که کاربران آنها را خیلی زود ترک می کنند کاهش می دهد وبه نسبت سایت های مفیدی که کاربران مدت زیادی را در آن صرف میکنند به رتبه های بالاتر گوگل هدایت می کنند.

2. افزایش گردش در سایت

برای افزایش گردش در سایت باید کاربران را ترغیب به دیدن بخشهای دیگر سایتتان کنید، با ساخت لینکهای داخلی در میان مطالب سایت و یا پیشنهادهای شگفت انگیز واقعی میتوانید کاری کنید که کاربر بعد از وارد شدن به یکی از صفحات سایت شما به بخشهای دیگر آن نیز مراجعه کند. این موضوع از دید پاندا بسیار مهم محسوب میشود.

3. کاهش فرار از سایت

 در بسیاری از سایتهای ایرانی و خارجی مشاهده کرده اید که با ایجاد تگ های خالی و یا صفحات نامربوط کاربر را به سمت سایت خودشان هدایت می کنند. سپس در آن صفحه اقدام به فروش محصولات و یا ارائه مطالب نامربوط  می کنند، این موضوع به شدت باعث فرار کاربران از سایت خواهد شد و نرخ بازگشت از سایت شما را افزایش خواهد داد، پاندا به سایتهایی که این شرایط را دارند اهمیت بسیار زیادی میدهد و با آنها برخورد خواهد کرد.

4. شبکه های اجتماعی

با توجه به افزایش استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی امروزه وجود هر فرد و سازمانی در شبکه های اجتماعی امری ضروری محسوب میشود. میزان فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و محبوبیت وب سایت تان در میان کاربرانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند بسیار برای پاندا اهمیت خواهد داشت و آن وب سایت و یا صفحاتی از وب سایت را که توسط افراد زیادی به اشتراک گذاشته شود و یا محبوب شود را در اولویت قرار خواهد داد، زیرا می داند در شبکه های اجتماعی مطالب واقعاً منتشر و محبوب می شوند که محتوای مفید و جالبی داشته باشند.

5. برندسازی اینترنتی

برند سازی اینترنتی موضوعی بسیار گسترده می باشد. اما اگر بخواهیم آن را در چند جمله خلاصه کنیم میتوان گفت: ایجاد یک تصویر ذهنی برای کاربر زمانی که نام برند شما را می شنود به طوری که برند شما احساس و یا رفع نیاز خاصی را در مشتری ایجاد کند. اما خوب چطور این موضوع می تواند به پاندا مربوط شود! پاندا وب را بررسی میکند و متوجه میشود که چقدر درباره شما و وب سایتتان در وب گفتگو شده است و به بخشهای مختلف وب سایت شما لینک داده شده است. به عنوان مثال گفتگوهایی که در انجمنهای آنلاین صورت میگیرد و یا لینکهای که وبلاگ نویس ها به بخشهای مختلف سایت شما میدهند میتواند به پاندا بگوید که این سایت تا چه حد برند سازی شده است و محبوبیت آن در وب تا چه حد میباشد.

تمامی موارد بالا را میتوانید با استفاده از سرویس افزایش بازدید سایت و همچنین سرویس افزایش ورودی گوگل سایت ما سفارش دهید . برای ورود به پنل میتوانید از این آدرس استفاده کنید.

چگونه می توان فهمید که آیا توسط الگوریتم پاندا جریمه شده ایم یانه؟؟؟

اگر وب سایت پربازدیدی داشته باشیم و از محتوای کپی یا کم کیفیت استفاده کنیم و ناگهان بازدید ارگانیک کاهش یابد احتمالا دچار جریمه گوگل یا گوگل پنالتی شده ایم.

به طور خلاصه از روش های سئو کلاه سیاه و تولید محتوای اشتباه باید دست برداریم و برای ریکاوری پنالتی گوگل اقدامات زیر را انجام دهیم:

  1. رها کردن شیوه های تولید محتوی غیر اصولی
  2. محتوای قدیمی سایت را با کیفیت،سودمند وبا اعتماد و قدرت کنیم
  3. محتوای تکراری سایت را حذف یا ویرایش کنیم
  4. بازنگری در نسبت تبلیغات سایت به محتوا
  5. مطمئن شوید محتوای یک صفحه ی خاص، باجستجوی کاربران هماهنگ باشد

پست های مرتبط
آموزش

طراحی وب و ترند های آن در سال 2020

آموزشخدماتدیجیتال مارکتینگ

به صفحات مهمتان حتما ارزش خاص بدهید .

آموزشاستارتاپدیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)به چه معناست؟

آموزش

شبکه های تحویل محتوا ( CDN )

جهت اطلاع از آخرین اخبار فناوری
با ما همراه باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارزش خواندن دارد...
خدمات افزایش بازدید سایت