ثبت سفارش در سامانه IPValid

آموزشاستارتاپتکنولوژیدیجیتال مارکتینگ

اهمیت داشتن سایت برای کسب و کارها

اهمیت داشتن سایت

اهمیت داشتن سایت

امروزه فضای آنلاین، از محل‌های اصلی برای بازاریابی کسب و کارها محسوب می‌شود و یک رقابت جدی برای جلب مشتری در بین سایت‌ها در جریان است. افراد برای خرید کردن نیاز به اطلاعاتی مفید در مورد خدمات، کالاها و برندها دارند و سایت‌ها به راحتی این اطلاعات را فراهم می‌کنند. اگر هنوز برای کسب و کار خود سایت راه‌اندازی نکرده‌اید، به هیچ وجه ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید. در این پست از سایت ipvalid به دلایل اهمیت داشتن سایت برای کسب و کارها پرداخته‌ایم که با مرور آن‌ها می‌توانید با ذهنیت روشن‌تری، برای راه‌اندازی وبسایت تصمیم بگیرید.

تبلیغات هدفمندتر

به کمک یک وبسایت شما می‌توانید تبلیغات خود را براساس نیاز مشتریان تنظیم کنید و به این صورت مشتریان بالقوه را جذب نمایید. این کار به کمک سئو امکان‌پذیر است. سئو (SEO) روش‌هایی است که به دیده شدن وبسایت شما در موتورهای جست‌وجو مثل گوگل منتهی می‌شود. وقتی یک سایت برای کسب و کار خود راه‌اندازی می‌کنید، به کمک سئو می‌توانید دقیقا به سراغ افرادی بروید که به کالاها یا خدمات شما نیاز دارند. این امر باعث می‌شود که تبلیغات شما هدفمندتر شود و بازدهی بیشتری داشته باشد.

از سوی دیگر می‌توانید از تبلیغات کلیکی یا تبلیغات گوگل (google Adwords) استفاده کنید. در این صورت می‌توانید مشتریان خود را دقیق‌تر هدف بگیرید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سایت، امکان رصد کردن فعالیت بازدیدکنندگان است. شما می‌توانید هر رفت و آمد و هر عملی را که در سایت شما صورت گرفته مشاهده کنید. مثلا ببینید کدام کالاها یا خدمات، بیشترین بازدید را داشته‌اند، یا اینکه مشتریان شما بیشتر از چه شهرهایی هستند و بسیاری اطلاعات دیگر. این داده‌ها را می‌توانید به کمک ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس به دست آورید. این موارد خبر از اهمیت داشتن سایت برای کسب و کارها

اهمیت داشتن سایت

مشتریان بیشتر

یک کسب و کار محلی تنها در بین مشتریان محلی خود شناخته شده است و خارج از آن محدوده، محبوبیتی ندارد؛ اما کسب و کاری که برای خود وبسایت دارد، به طیف گسترده‌ای از مشتریان دسترسی خواهد داشت. مشتریانی از شهرها و روستاهای مختلف می‌توانند از خدمات یک وبسایت استفاده کنند. این موضوع به معنای دسترسی داشتن به مشتریان به مراتب پرتعدادتری است. بنابراین اهمیت داشتن سایت برای کسب و کارها به سبب افزایش تعداد مشتریان است.

فروشگاه 24 ساعته

کاملا مشخص است که یک وبسایت اینترنتی به صورت 24 ساعته در اختیار مشتریان است و هرکس در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌تواند خرید خود را انجام دهد. این مسأله مردم را به سمت خرید از کسب و کارهای آنلاین هدایت کرده است؛ زیرا بسیاری از افراد وقت کافی برای رفتن به بازار ندارند و ترجیح می‌دهند در خانه یا محل کار خرید خود را انجام دهند. این هم یکی از دلایلی است که اهمیت داشتن وبسایت برای کسب و کارها را نشان می‌دهد.

کسب اعتبار

داشتن وبسایت این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که شایستگی‌های خود را ثابت کنید. وقتی خدمات یا کالاهای خود را در سایت خود معرفی می‌کنید، این فرصت را دارید که تفاوت خود با بقیه‌ی رقبا را نشان دهید. اگر در این زمینه موفق باشید و بتوانید اعتماد مشتریان را جلب کنید، برای برند خود یک اعتبار بلندمدت جفت‌وجور کرده‌اید. این اعتبار باعث می‌شود که مشتریان جدید هم از برند شما استقبال کنند.

بخشی دیگر از اعتباری که یک کسب و کار به واسطه‌ی داشتن وبسایت به دست می‌آورد، به ارتباط مداوم و صمیمی با مشتریان و بازدیدکنندگان مربوط می‌شود. وقتی مخاطبان نظرات خود را در سایت شما ثبت می‌کنند، در واقع در حال برقراری ارتباط با شما هستند. شما می‌توانید با پاسخگویی به موقع و مناسب، رابطه‌ی خود با مخاطبان را تقویت کنید. همچنین می‌توانید با ایجاد یک خبرنامه‌ی ایمیلی، ارتباط خود با مشتریان را تداوم ببخشید.  

مشتریان وفادار

اگر بتوانید اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید، آن‌ها تبدیل به یک مشتری دائمی برای کسب و کار شما می‌شوند. یکی از راه‌هایی که می‌تواند به وفاداری مشتریان نسبت به شما بیفزاید، تولید محتواست. تولید محتوا شامل مطالب آموزشی، ویدئوها و اخبار مرتبط با حوزه‌ی کسب و کار می‌شود. در حقیقت تولید محتوا، پاسخی است به نیازهای مخاطبان شما. اگر در زمینه‌ی کاری خود، محتواهای مفید و ارزشمند تهیه کنید، تخصص و مهارت شما برای مشتریان نمایان می‌شود و آن‌ها تمایل بیشتری برای همکاری درازمدت با شما خواهند داشت.

همه‌ی آنچه گفتیم، تنها بخشی از منافعی است که داشتن وبسایت برای کسب و کار شما به ارمغان می‌آورد. فراموش نکنید که در آینده‌ای نه چندان دور، جایی برای کسب و کارهایی که در دنیای اینترنت حضور ندارند، وجود نخواهد داشت.

وب سایت ipvalid نیز با ارائه خدماتی همچون ” افزایش ورودی گوگل ” و ” افزایش بازدید سایت ” به شما وب مستران عزیز کمک می کند تا ورودی های سایت خود را افزایش داده و همواره باعث بهبود رتبه ی گوگل خود شوید .

پست های مرتبط
آموزش

طراحی وب و ترند های آن در سال 2020

آموزشخدماتدیجیتال مارکتینگ

به صفحات مهمتان حتما ارزش خاص بدهید .

آموزشاستارتاپدیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)به چه معناست؟

آموزش

شبکه های تحویل محتوا ( CDN )

جهت اطلاع از آخرین اخبار فناوری
با ما همراه باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارزش خواندن دارد...
بهینه سازی سایت